Інформація про музей (документація)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 січня. Починаються найбільші за час незалежності України безлади. Вийшло з-під контролю лідерів опозиції нове ультранаціоналістичне об'єднання «Правий сектор» закликає до «національної революції», а його активісти вступають в жорсткі сутички з силами правопорядку, пояснивши свої дії необхідністю «протистояти диктатурі».


Єдиним з лідерів Майдану в епіцентрі виявляється лідер партії УДАР Віталій Кличко, який намагається зупинити безлади, але радикальна частина протестуючих зустрічає Кличко нецензурною речівкою футбольних фанатів і заливає піною з вогнегасника.


За даними МВС України, в результаті зіткнень близько 218 міліціонерів звернулися за медичною допомогою, 99 з них госпіталізовані. У департаменті охорони здоров'я Києва повідомляють, що до ранку 20 січня до лікарів звернулося 103 учасника акції протесту, з яких 42 були госпіталізовані. Штаб опозиції заявляє про 1,4 тис. Постраждалих.


22 січня. Зупинити насильство намагаються кілька священиків, що встали між барикадами і стражами правопорядку. Проте дії священнослужителів не допомагають. У цей день стає відомо про перші жертви.

23 і 24 січня. Протести поширюються по всій Україні. У ряді міст - Тернополі, Львові, Рівному, Івано-Франківську та Хмельницькому - протестувальники захоплюють будівлі обласних державних адміністрацій.

Переговори в ніч з 23 на 24 січня між президентом України Віктором Януковичем і лідерами опозиції ні до чого не приводять. Влада відхиляють більшість вимог, а запропоновані ними у відповідь умови не приймає Майдан. Протестувальники зводять нові барикади в урядовому кварталі.

Ранок 25 січня. Близько 100 озброєних молодих людей, раніше захопили будівлю Міністерства аграрної політики, в масках і камуфляжній формі проникають в будівлю Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Члени громадянського руху «Спільна справа» заявляють про намір розташувати там «казарму бійців руху». Цього ж дня Віктор Янукович погоджується на зміну Конституції України і заявляє про свою готовність створити робочу групу для переходу до парламентсько-президентської республіки.

27 січня. Захоплено одну з будівель Мін'юсту України.

28 січня. Прем'єр-міністр України Микола Азаров подає прохання про відставку. Разом з ним президент відправляє у відставку весь уряд, перевівши всіх міністрів в статус в.о. із збереженням повноважень. Верховна Рада проводить засідання, на якому переважною більшістю голосів анулює дев'ять з 12 «законів 16 січня». Рада приступає до розгляду запропонованого опозицією закону про амністію учасникам протестів, для чого висунуто умову звільнення захоплених адміністративних будівель. Будівля Мін'юсту звільнено. Виконання основних вимог опозиції викликає на барикадах розгубленість. Тим не менш, Майдан вирішує не розходитися і повертається до свого звичайного життя.

29 січня. Кілька десятків активістів партії «Свобода» вимагають від активістів «Спільної справи» покинути зайняте ними Міністерство аграрної політики. Після нетривалої сутички із застосуванням травматичної зброї гору беруть активісти «Свободи».